Mrazenie čučoriedok

Mrazenie čučoriedok nám zabezpečí príjem vitamínu C aj v zimnom obddobí.Čučoriedky rastú vo vyšších polohách, najmä v riedkych ihličnatých lesoch, kde tvoria veľké súvislé porasty. Dozrievajú v auguste. Niektorí ľudia si z lesa prinesú niekoľko kíl týchto zdravých lesných plodov. Preto je dobré čučoriedky uchovať na obdobie, kedy nerastú. Jednoduché spracovanie čučoriedok je ich mrazenie.

Mrazíme len veľké, zrelé a hlavne nepoškodené bobule bez akýchkoľvek prímesí. Čučoriedky môžeme mraziť suchým spôsobom, to znamená, že ich len vložíme do nádob a dáme zmraziť alebo ich môžeme prevrstviť cukrom, aby sme dosiahli lepšie konzervačné účinky. V prípade čučoriedok robíme vrstvenie v pomere 3 diely čučoriedok a 1 diel kryštálového cukru. Keď používame cukor mali by sme ho veľmi opatrne premiešať s čučoriedkami. Keďže sú jemné, treba dbať na to, aby sme neporušili ich celistvosť.

Ak sme dodržiavali všetky postupy, ovocie by nám malo v mrazničke vydržať 2-4 mesiace pri -12°C, 10-12 mesiacov pri  -18°C a 15-18 mesiacov pri -24°C.

Mrazené čučoriedky po rozmrazení používame do múčnikov, kompótov, na výrobu zmrzlín alebo ovocných pohárov.

.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

1 comment for “Mrazenie čučoriedok

 1. Bc. Peter Števula
  20. jún 2020 o 11:43

  Firma VERSATILEL PETERS s.r.o. sa zaoberá činnosťou zberu a predaja lesných plodov, ktoré Vám ich ponúka na predaj počas sezóny 2020 ich zberu. Momentálne sa pripravujeme na nasledujúce produkty:

  1.
  - lesná čučoriedka /brusnica čučoriedková/ začiatok zberu od cca 01.07.2020 do 06.09.2020, množstvo dodania čučoriedok neočistené alebo očistené denne privezene k Vám chladiarenským autom v potravinárskych prepravkách alebo iné v ten istý deň zberu v podvečerných/večerných hodinách alebo na druhý deň od ich zberu. Cena bude závisieť aj od množstva odberu a dĺžke trvania možnej spolupráce, ako aj či budú očistené alebo neočistené. Orientačná cena ktorá sa nebude meniť počas celého zberu 2020:

  - lesné čučoriedky neočistené 2.80 eur – 3.30 eur za 1 kg. Pre vašu firmu ponúkame predaj čučoriedok s odbytom cca 1 – 5 ton denne za 2.95 eur za 1 kg s dovozom.
  - lesné čučoriedky očistené 3.30 eur – 3.80 za 1 kg. Pre vašu firmu ponúkame predaj čučoriedok s odbytom cca 1 – 5 ton denne za 3.45 eur za 1 kg s dovozom. Počas sezóny 2019 si odberatelia veľmi chválil ich kvalitu na výrobu čučoriedkovej šťavy a ďalších produktov.

  2.
  - lesná brusnica, začiatok zberu cca od 01.08.2020 do 06.10.2020, množstvo dodania brusníc neočistené alebo očistené cca 1 tona denne privezené k Vám chladiarenským autom v potravinárskych prepravkách alebo iné v ten istý deň zberu v podvečerných/večerných hodinách alebo na druhý deň od ich zberu. Cena bude závisieť aj od množstva odberu a dĺžke trvania možnej spolupráce, ako aj či budú očistené alebo neočistené. Priebežná orientačná cena: na vyžiadanie 2-3 týždne pred zberom.

  3.
  - lesná malina, začiatok zberu cca od 01.08.2020 do 06.10.2020, množstvo dodania malín cca 1 tona denne privezené k Vám chladiarenským autom v potravinárskych prepravkách alebo ine v ten istý deň zberu v podvečerných/večerných hodinách alebo na druhý deň od ich zberu. Cena bude závisieť aj od množstva odberu a dĺžke trvania možnej spolupráce. Priebežná orientačná cena: na vyžiadanie 2-3 týždne pred zberom.

  4.
  - Hríby/dubáky lesné, neočistené/očistené dubáky na predaj vo väčšom množstve do 1 tony denne. Priebežná orientačná cena: na vyžiadanie 2 – 3 týždne pred zberom.

  Optimálne objednávky prijímame 1-3 dni vopred, ale pri možnej spolupráci počas celej sezóny s väčším odberom lesných plodov z každej komodity aspoň 1-2 týždne vopred, prediskutovať možnú spoluprácu , preferujeme platby/vyplácanie E-kasou za lesné plody do 5 ton pri preberaný komodity, a nad 5 ton fakturačná splatnosť od 0 – 3 dni. V prílohe nájdete fotky minuloročne čučoriedky očistené/neočistené počas zberu, ako aj prepravky ilustračne foto 45L a 65 L ktoré sa používali počas prepravy lesných plodov. Vieme zabezpečiť aj iné uskladňovacie/prepravujúce prepravky nádoby. Ak by ste mali svoj transport, vieme sa taktiež dohodnúť.
  Ak máte záujem o tieto lesné plody, alebo mate nejaké iné otázky, neváhajte nás kontaktovať, vieme zabezpečiť aj iné ovocie a zeleninu podľa vášho dopytu a následne vzájomnej dohody. Ďakujem.

  S pozdravom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *