7 historických faktov o nakladaných uhorkách

Nakladané uhorky boli populárne aj v dávnej minulosti1. V tichomorských ostrovoch domorodci nakladali uhorky spolu s inými potravinami do dier v zemi, ktoré boli lemované banánovými listami. V prípade búrok ich používali ako potravinové rezervy. Sú tak cenné, že sa stali súčasťou procesu dvorenia. Pomáhali mužom dokázovať, že sú schopný ženu zabezpečiť.

2. Na Fidži chlapci nemôžu dostať dievča bez toho, aby ukázali jej rodičom jamy s nakladanými uhorkami.

3. Kleopatra tvrdila, že je krásna kvôli konzumácii kyslých uhoriek.

4. Rímski cisári, medzi ktorými bol aj Július Cézar, dávali uhorky svojim vojakom v presvedčení, že im dodajú fyzickú a duchovnú silu.

5. Krištof Kolumbus vo svojej slávnej ceste v roku 1942 prideľoval uhorky svojim námorníkom, aby nedostali skorbut. Skorbut je choroba spôsobená nedostatkom vitamínu C v potrave. V dnešnej dobe sa už nevyskytuje alebo sa vyskytuje len veľmi ojedinele. V minulosti boli touto chorobou postihnutí hlavne námorníci. Kolumbus dokonca pestoval uhorky na zastávke v Haiti, aby si mohol obnoviť zásoby na zvyšok cesty.

6. Amerigo Vespucci bol známy obchodník s kyslými uhorkami.

7. Napoleon bol tiež veľkým fanúšikom nakladaných uhoriek. Vyhlásil odmenu (dnešných $250,000) tomu, kto príde na najlepší spôsob, ako nakladať a uchovávať potraviny pre svojich vojakov.

.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

1 comment for “7 historických faktov o nakladaných uhorkách

  1. Pavel
    28. august 2017 o 19:30

    Chyba: Krištof Kolumbus vo svojej slávnej ceste v roku 1942..!!!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *